Rady a tipy

PRVÁ NEHNUTEĽNOSŤ - PRVÁ DOBRÁ SKÚSENOSŤ

Každý z nás musí nejako a niekde začať. Osamostatnenie sa a získanie vlastného majetku je veľmi dobrou skúsenosťou do budúcnosti. A však pri kúpe nehnuteľnosti treba dbať na mnoho zásadných bodov, aby sme ako kupujúci boli naozaj spokojní. Kupujeme predsa svoj budúci domov, miesto kde sa máme cítiť dobre.

3 užitočné rady, ktoré každému padnú vhod

1.    Vytrvalosť nadovšetko – základom je nepodľahnúť, ak sa nám hneď od začiatku nebude dariť. Ak podľahnete zlej eufórii, určite nekúpite dobre. Ideálne je udržiavať svoju myseľ v optimizme a v nádeji, že určite nájdete to, čo hľadáte.

2.     Pozrite sa do budúcnosti – predpokladať musíte vždy. Rozmýšľajte dopredu, či sa náhodou niečo v meste nezmení -  napr. či sa nevybuduje nový priemyselný park, aquapark. Takéto okolnosti prilákajú do mesta väčšie množstvo ľudí, tým stúpne časom aj hodnota majetku nehnuteľností a pozemkov.

3.     Dobrá lokalita – nič tým nepokazíte, akurát zaplatíte viac. Ak chcete bývať v centre mesta a nie na okraji, musíte stále počítať s tým, že byty a domy budú mať v centre mesta vždy väčšiu hodnotu.

Kupovať samostatne alebo cez realitnú kanceláriu?

Nie je to ťažká otázka. Ak chce kupujúci komfort, istotu a uľahčenie,  ideálne pre neho bude využiť služby realitnej kancelárie. Realitné kancelárie v Nových Zámkoch, ako napr. REALFINN, ponúkajú široký výber nehnuteľností a pozemkov. Ak ste sa rozhodli zakúpiť si byt, či dom v Nových Zámkoch, realitní makléri vám ponúknu množstvo ponúkaných realít v centre, či na okraji mesta. Na webovej stránke máte možnosť si vybrať podľa vlastného vyhľadávania o aký dom alebo byt máte záujem, potom už zostáva len skontaktovať sa s realitným maklérom a dohodnúť sa na podmienkach.

Základná otázka: ,,Byt či dom?“

Rozhodovanie sa medzi kúpou domu alebo bytu by mal mať každý kupujúci už dopredu premyslené. Pre každého je výhodnejšie niečo iné, niekomu vyhovuje bývanie v byte a takmer bezstarostný ,,činžiakový“ život, no inému sa zas páči bývať v dome, ktorý je jeho pýchou a môže sa starať o okolie svojho domova podľa svojich predstáv.

Čo ponúka realitná kancelária REALFINN v Nových Zámkoch?

Realitný trh v Nových Zámkoch ponúka na výber rôzne druhy bytov, či už 1-izbový, 2-izbový alebo 3-izbový byt. Taktiež je v ponuke veľké množstvo domov, záleží iba na názore kupujúceho o aký druh domu má záujem. Niekomu vyhovuje poschodový dom, inému vyhovujú klasické nízke domy. Kupujúci musí byť však oboznámený s cenovými rozdielmi. V prípade, že chce kupovať dom na okraji mesta Nové Zámky, jeho cena bude určite nižšia ako pri domčeku situovanom v centre. REALFINN taktiež ponúka pozemky v Nových Zámkoch a jeho okolí.

Aká bola vaša prvá skúsenosť pri kúpe nehnuteľnosti? Napíšte nám na email office@realfinn.sk

Rady a tipy